photo-full

Herní konzole OUYA uspěla na Kickstarteru a jde do prodeje

Pamatujete si ještě na konzoli OUYA? Nedávno jsme o ní psali jako o konceptu herní konzole s Androidem, který se možná někdy bude vyrábět a pak se na ni zapomělo. Jenže za tu dobu, co se o něm nemluvilo, prožil tento koncept mnohé zajímavé věci, o kterých si nyní budete moci přečíst.

Projekt OUYA se nejprve dostal na Kickstarter. Jak název napovídá, jde o americkou službu, která umožňuje nejrůznějším startupům získat peníze na svůj rozjezd. Lidi stojící za projektem OUYA si na začátek dali cíl získat 950 000 dolarů. Jenže koncept herní konzole s Androidem sklidil tolik úspěchu, že současná suma peněz, kterou tento projekt získal, je téměř osm milionů dolarů, což je v přepočtu necelých 164 milionů korun. Docela slušný balík, že?

Po tomto výdělku (na který mimochodem přispělo skoro 60 000 lidí) už nic nebránilo tomu, aby se OUYA začala vyrábět. V současnosti výrobci přijímají předobjednávky. A to nejen od nějakých vývojářů, tuto konzoli si můžete objednat klidně i vy! Na oficiálním webu najdete jednoduchý formulář, kde zvolíte, jestli jste z USA, nebo odjinud a vyberete, kolik chcete ke konzoli ovladačů. Pak stačí jen vyplnit adresu a čekat, než k vám vaše OUYA dorazí. (Doba dodání by měla být někdy v dubnu 2013)

A jak je na tom OUYA cenově. To se liší podle lokace. Já však pochybuji, že by tu někoho zajímaly ceny pro USA, tak se rovnou vrhnu na ceny mezonárodní trh. Základní balíček (1 konzole + 1 ovladač) stojí 119 dolarů (2 445 Kč). Druhý a třetí balíček se dvěma a čtyřmi ovladači stojí 149 dolarů (3 061 Kč) a 209 dolarů (4 294 Kč). Aby ale byla cena kompletní, musíte k ní připočíst také nějakých 20 dolarů (asi 450 Kč) za shipping.

Projekt OUYA je krásným příkladem toho, jak se z dobrého nápadu rychle stane skutečný výrobek. Je ale třeba se mu trochu věnovat. Věřím, že úspěch této konzole bude pokračovat i nadále, že se bude prodávat jako divá a že každý, kdo si ji koupí, z ní bude mít opravdu radost. Pokud tedy bude fungovat, jak má. Je to přeci jen první verze a ty občas mívají nějaké ty mouchy.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.
Bez komentáře