Untitled-1

Herní konzole pro Anroiďáky

Operační systém Android dnes již dávno není výsada jen mobilních telefonů či tabletů. Stále častěji se začíná objevovat i v úplně odlišných typech zařízení. Můžeme se s ním setkat v netboocích, set-top-boxech a již brzy i na herní konzoli!

Android je pro hraní velmi dobrá platforma. Pokud si koupíte dostatečně výkonný tablet, či telefon, můžete si zahrát graficky velmi povedené hry. Můžete střílet na padouchy, závodit s Ferrari, nebo bojovat jako rytíř. S výkonným hardwarem a Androidem můžete prakticky cokoliv. Ale nyní nastává otázka: „Co když nechci hrát na malém displeji mobilu, nebo tabletu ale na širokoúhlé televizi u mě v obýváku?“ Je to vůbec možné?

Ještě bohužel ne, ale blýská se na lepší časy. Důkazem je připravovaná herní konzole Ouya, jež má být levným herním zařízením s Androidem. Její cena se odhaduje na 99 dolarů (asi 2 000 Kč) a hry by zde měly být k dispozici zdarma. Navíc je konzole udělána jako „hackovatelná“, takže to bude skvělá hračka i pro Geeky a vývojáře.

Zatím se moc neví o tom, jakým hardwarem bude tato konzole vybavena. Víme však, že by měla být snadno připojitelná k televizi a ihned připravená k hraní. Do se týče designu, Ouya bude velmi netradiční. Její vzhled navrhl designér Yves Behar, jež se podepsal například na designu reproduktoru Jawbone Jambox nebo ekologického tabletu OLPC XO 3.0. Konzole tedy vypadá jako decentní krychlička, která neudělá ostudu, ale zároveň se nejedná o žádný velký výstřelek. Za zmínku ještě stojí fakt, že na vývoji se podílí i Ed Fries, který je bývalým viceprezidentem herního vydavatelství ve společnosti Microsoft.

Celý projekt je zatím ve stádiu vývoje a momentálně hledá investora. Pokud se však vše podaří podle plánu, mohl by být z Ouyi velmi solidní produkt, jež by si určitě našel mnoho oblíbenců nejen v řadách hráčů, ale i vývojářů.

Zdroj:INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.