iphone-640x250

Historie se opakuje, aneb iPhone 5 ztracen

Není tomu tak dávno a jistě si situaci pamatujete, světová media oběhla zpráva, že zaměstnanec Applu stratil v kalifornském baru prototyp iPhonu 4. Tehdy ho nálezce prodal serveru Gizmodo za 5 000 dolarů. Nicméně jako přes kopírák to dopadlo s iPhonem 5, je to vůbec možné? Není to snad jen promyšlený tah Applu?

Nápadná ztráta

Tohoto roku se situace opakovala, v mexickém baru „zapomněl“ zaměstnanec Applu prototyp očekávaného iPhonu 5, který má být představen začátkem října. Zajímavé na celém případu je kromě samotné „ztráty“ také nález zařízení. Nálezce s iPhonem nevyšel na veřejnost a nenechal na sebe upoutat zájem medií, prototyp zřejmě ani neprodal, nicméně Applu se podařilo zařízení lokalizovat pomocí GPS a vyrazil na místo i s policií. Mladík, který dům obývá popřel nález iPhonu,  ale priznal, že se v baru nacházel. Policie prohledala byt, avšak nic nenašla!

Mistr převleků

Nový prototyp iPhonu je zřejmě maskován v krytu jiné řady. Minulý rok byl prototyp maskován v krytu iPhone 3GS a něco podobného se dá očekávát i teď. Apple zpočátku ztrátu důrazně odmítal, ale den po ztrátě údajně kontaktoval místní Policii. Co se týče baru, majitel přiznal, že příjmal mnoho telefonátů s dotazem, zda se nenašel nějaký iPhone.

 Můžeme spekulovat, zda se iPhone objeví dříve, než při oficiálním představení, neboť potrestán by pak byl zřejmě jak nálezce tak neoprávněná osoba, která informace o novém zařízení sdělí veřejnosti.

Co můžeme čekat?

A co bude tedy na pětce tak převratného a kdy ji čekat? Je pravděpodobné, že nový iPhone bude představen koncem září na konferenci Applu. V tuto dobu by měl být také uvolněn iOS 5 a to zdarma ke stažení, mimochodem nový iPhone bude právě pětkou vybaven. iOS 5 má obsahovat přes 200 nových funkcí a to např. Notification Center nebo iMessage, ale o tom až jindy.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.