HomeRun Battle 3D

Recenze: Homerun Battle 3D

Vezměte dřevěnou pálku, koženou rukavici, dobrou náladu a hurá na plácek za dům, kde je provizorní baseballové hřiště. Uznávám, v našich končinách asi neuskutečnitelný plán na všední odpoledne. Proto se budeme muset obrátit trochu jinam, než na vyvíjení aktivity na hnědočervené antuce s bílými čarami a metami. A jednou z nejlepších možností je u Android OS právě Homerun Battle 3D.

Jak tomu tak bývá, nejlepším herním systémem je zpravidla jednoduchost a obrovská návykovost. A právě taková Homerun Battle 3D bezesporu je. Samotná hra se totiž nezaměřuje na co nejreálnější zpracování v zámoří velice oblíbeného sportu, ale podává hráči pouze to, co si s baseballem každý vybaví jako první, a to odpalování. Ano, Homerun Battle 3D je tvořen ze sta procent „pouze“ odpalováním. Slovíčko pouze je v uvozovkách proto, že právě odstranění všech ostatních herních součástí vyzvedává hratelnost opravdu vysoko.

Rozhodně se však nemusíte bát nezáživnosti či nudy. Právě naopak! Jednoduchý systém odpalů se vám do krve dostane již po několika odpalech a s každým dalším se budete cítit čím dál jistěji. Navíc po chvíli zjistíte, že hra vás boduje nejen za odpaly co nejdelší, ale také za různé – zprvu neobjevené – bonusy. Po krátkém tréninku, který celkem rychle omrzí, však přichází něco, co vás u Homerun Battle 3D udrží dlouhé hodiny – multiplayer. Online multiplayer (možno hrát jak přes Wi-Fi, tak přes 3G, EDGE i GPRS) s velice jednoduchým systémem postupu a odměňování je přesně to, co z této hry dělá něco víc, než průměrnou hru. Mnohokrát si řeknete „ještě jednu hru a končím,“ a moc dobře víte, jak to v takových případech dopadá.

Celá hra je provedena ve velice slušivém 3D kabátku, orientovaným spíše do komiksového vzezření. To se právě k tomuto stylu her perfektně hodí a je radost pohledět na pěkně udělané animace hráčů. Odměny, které si budete moci za vydělané herní penízky kupovat, navíc dolaďují celkové nadlehčené podání a můžete se tudíž setkat se všelijakými oblečky či pálkami, které mají účel nejen estetický, ale hlavně vám zvyšují různé statistiky a pomáhají v pokroku.

Podtrženo, sečteno, Homerun Battle 3D by neměl chybět na disku žádného uživatele Androidu a těch pár korunek za jeho nákup rozhodně stojí. Vysoce návyková hra s jednoduchým herním systémem, skvělým grafickým podáním a bezvadně vypracovaným multiplayerem vás jistě zaměstná na dlouhé hodiny. A o to přeci jde.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek