nexusae0_130

Hopeless: The Dark Cave dorazilo na Android, iOS bude následovat

Jste roztomilá, malá skvrnka s mírnými sebevražednými sklony a zbraní, s jejíž pomocí se snažíte přežít v temnotě, ze které se na vás valí nepřátelské, větší a chlupatější skvrnky. Zní to dost šíleně? Hopeless: The Dark Cave si s tím hlavu neláme.

Hra je v zásadě jakýmsi arkádovým survival hororem, ale tu hororovou složku berte s rezervou, protože na nějaký extrémní pocit strachu a lekavé momenty nedojde. Základní náplní hry je postávání uprostřed obrazovky s dalšími skvrnkami, kdy se na vás ze všech možných směrů valí nepřátelé (viz. screenshoty), ty odrážíte s pomocí zbraně a zároveň se musíte snažit, abyste „neodradili“ i nějakého svého spřáteleného bijce.

nexusae0_49nexusae0_58nexusae0_317

Pokud se totiž stane, že budete střílet moc rychle, nebo že nedejbože postřílíte nějaké své kolegy, tak dojde ke snížení morálky týmu a to bude mít za následek hromadnou sebevraždu. Hopeless: The Dark Cave tudíž zakládá na poněkud specifickém druhu černého humoru, který se nemusí úplně zamlouvat každému, ale své příznivce si nepochybně najde. Postupem času se samozřejmě zvětšuje počet nepřátel a také rychlost, v jaké nabíhají na obrazovku, čímž se stupňuje obtížnost a bodové ohodnocení. Hra nabízí integraci s Facebookem, díky které můžete srovnávat svá skóre s přáteli.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Herní náplň Hopeless: The Dark Cave je v tuto chvíli poněkud limitovaná, ale autoři slibují, že další obsah dorazí postupem času, doufejme tedy, že svým slovům dostojí a přibudou např. automatické zbraně. Hra je na Androidu zdarma s přítomností mikroplateb a na iOS by se měla objevit v brzké době taktéž. S ohledem na velmi pozitivní prvotní ohlasy ji můžeme jedině doporučit vyzkoušet.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.