gplaygames

Hry Google Play: multiplayer s lidmi z vašeho okolí

Microsoft má Xbox Live, Apple má svůj Game Center, a Googe má Play Games. V této oblasti společnost stojící za Androidem relativně dlouho ztrácela, ale v poslední době do svého herního systému přináší čím dál více vylepšení, ke kterým se řadí i nová metoda hledání hráčů na multiplayer.

Hraní her proti lidem má něco do sebe a kdo to nikdy nezkusil, ten to nikdy nepochopí. A úplně nejlepší potom je, když ty lidi znáte, nebo jste s nimi v osobním kontaktu – koneckonců je to jeden z důvodů, proč někteří hráči organizují čistě pro zábavu LAN party apod. akce. Lepší možnosti „socializace” mimo dosah velkých herních konzolí a počítačů ale nyní dostali uživatelé Androidu, jež nyní mohou hledat hráče ve svém okolí. To celé samozřejmě za účelem pozvání do hry, která tuto funkci ale musí ve svém kódu podporovat.

Google tak vývojářům předkládá zajímavou možnost v API, která může příjemně osvěžit multiplayer, pokud se ji tedy vývojáři her rozhodnou implementovat. Hry s implementací tohoto systému vás mohou notifikovat o tom, že je ve vašem okolí aktivní hráč daného titulu, případně o tom, že přímo v daný moment hraje. V takovém případě byste se teoreticky měli do jeho hry přidat na jedno kliknutí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.