unnamed

HTC partnerem Sony: PlayStation Mobile

Již někdy v únoru se objevily zvěsti o tom, že HTC možná dostane certifikát od Sony na používání speciální PlayStation aplikace. Nyní se tyto spekulace staly realitou a Sony představuje Playstation Mobile, dříve známý jako PlaySation Suite. Tato novinka znamená, že na přístrojích HTC si budete moci zahrát několik PS certifikovaných her.

Tento krok dodává HTC kapku exkluzivity oproti například Samsungu nebo Motorole. Pro Sony je ale partnerství s HTC také výhodné, jelikož, co si budeme nalhávat, v žebříčku prodejnosti mobilních zařízení zrovna neexceluje. Navíc díky podpoře vývojářů třetích stran by se mohl sortiment PS certifikovaných her velmi rozrůst, a to ani nemluvě o tom, že v jejich čele bude stát takový velikán jako HTC.

Je patrné, že Sony potřebuje trh PlayStation certifikovaných zařízení trochu oživit, přeci jen PS3 je na světě již několik let a PS Vita se prodalo pouhých 1,8 milionu. Série One od HTC se díky svému hardwaru vysloveně nabízí pro hraní her, a tak by se mohlo podařit až zdvojnásobit počet zařízení, na kterých si legendární PlayStationové pecky zahrajete.

Nyní je jen otázkou času, kdy HTC uvede do svých přístrojů PlayStation Mobile – jistá je podpora zařízení ze série One a samozřejmě i všech nastávajících modelů od tohoto výrobce.

Zdroj: apINZERTNÍ SDĚLENÍ