sirilogo

Jablečná Siri se nejspíš naučí česky a slovensky

Siri je legenda mezi hlasovými pomocníky a službami pro ovládání telefonu pomocí hlasových povelů, nebyla první celkově, ale byla první, která se masově ujala a zaujala uživatele chytrých zařízení s platformou iOS. Dosud čeští a slovenští uživatelé museli spoléhat na své znalosti cizích podporovaných jazyků, to se ale možná v dohledné době změní.

Zahraniční weby totiž objevily série několika textových řetězců v iOS 8.1.2, které napovídají, že by se Siri mohla v dohledné době naučit nové jazyky pro využití na iPhonech a iPadech. Konkrétně tedy byly objeveny textové řetězce v češtině, slovenštině a polštině. Tyto řetězce jsou spojeny s tradičními úkony, které Siri může vykonávat – jde např. o práci s nastavením, přepínání modulů, hledání restaurací, či informace o sportovních událostech.

Apple v průběhu let najal několik inženýrů čistě s cílem rozšířit podporu své hlasové asistentky, přičemž třeba převodu hlasu na text se už tuzemští uživatelé dočkali při uvedení iOS a Mac OS X Yosemite. Společnost z Cupertina mimo to údajně plánuje několik významnějších aktualizací iOS 8 v průběhu celého tohoto roku, takže je zde šance, že se náš jazyk Siri naučí ještě před příchodem úplně nové verze iOS. To už ale pouze spekulujeme a doufáme.

siri2 siri1

Zdroj: 9INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.