fmgcmkfdnhfdlkhnk

Jak na podcasty v Androidu

Každý majitel telefonu od Applu alespoň jednou jedinkrát vyzkoušel podcasty. V dnešní době jich existuje spousta a mnoho jich je také v češtině. Když jsem ještě vlastnil iPhone, tak jsem si podcasty opravdu zamiloval. Vždy jsem se těšil na pátek, až mi iTunes stáhne novou várku muziky a informací a to celé zdarma. Jenomže pak jsem se rozhodl změnit platformu – přešel jsem na Android a s podcasty jsem se musel rozloučit. Pokud řešíte stejný problém, tento článek vám budiž vysvobozením. Představíme totiž několik aplikací, které umožní poslouchat „applovské“ podcasty na telefonu s Androidem.

Google Listen

Hlavní obrazovka; Detail podcastu; Přehrávač


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Možná Vás jako první napadne sáhnout po aplikaci na podcasty od Googlu. Zde vás ale musím zklamat. Google Listen sice umí stahovat a přehrávat podcasty, ale jejich nabídka je značně omezená. Proč? Neviňte za to Google, ten za to nemůže. Mohou za to samotní poskytovatelé podcastů, kteří dodávají materiál pouze na servery Applu, ale na Google se vykašlali. A tak zde chybí mnoho důležitých kousků, jako například můj oblíbený A State of Trance.

Jinak je to aplikace povedená. Pokud budete mít štěstí a svůj oblíbený podcast zde najdete, nevidím důvod ji nepoužívat. Navíc skvěle spolupracuje s Google Readerem, takže umožňuje přehrávat materiály z RSS čtečky.

PodDroid

Hlavní obrazovka; Detail podcastu; Přehrávač


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

S touto aplikací jsem začínal. Je zdarma, umí stahovat nepřeberné množství podcastů ze serverů Applu, umí je přehrát, umí je ukládat na SD kartu a tak si je mohu nakopírovat do počítače a mohu si označit oblíbené podcasty, abych je pak lépe našel. Zní to dobře, ale i tato aplikace má jeden nedostatek. A to její ošklivý a nepřehledný design. Dá se na to sice zvyknout, ale v duši bude stejně hlodat tajné přání, najít novou a hezčí aplikaci.

BeyondPod

Hlavní obrazovka; Detail podcastu; Přehrávač


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Tato nenápadná aplikace Vám nabídne vše, co potřebujete. V líbivém a přehledném designu umožní stahování, poslouchání a hlavně třídění podcastů. A teké je umí ukládat na SD kartu pro export do počítače. Je to dokonalá náhrada za PodDroid a v současnosti nejlepší řešení pro konzumaci podcastů na Androidu. K dispozici je v placené i free verzi.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.