prst

Japonská „prodlužovačka prstu” vám usnadní práci s velkým telefonem

Asie je pohledem většiny lidí západního světa skoro jako jiná planeta, zejména pokud jde o kulturní postoje a celkovou mentalitu. Trochu jako z jiného světa působí i nové příslušenství k chytrým telefonům, které má původ v Japonsku. Jedná se totiž o prodloužení vašeho prstu tak, abyste mohli svůj obrovský telefon ovládat jednou rukou.

Nebojte se ale, nejde o žádné chirurgické náčiní a návod, jak si podomácku skutečně prodloužit prst. Technicky vzato se jedná o speciální stylus, který je přidělaný na konci silikonového prstu, který si nasadíte na prst reálný. Svůj prst si pomocí tohoto příslušenství prodloužíte zhruba o 15 milimetrů, což se nemusí zdát jako hodně, ale pro použití s velkým telefonem jde o dostatečné „vylepšení.”

prst3 prst2 prst1

Obrovské telefony se těší globální popularitě a Asie nepředstavuje výjimku, proto si japonští uživatelé tzv. phabletů mohou tento nástroj pořídit v přepočtu za cca 300 Kč. O dostupnosti netradičního stylusu ve zbytku světa zatím nemáme žádné informace a je dost možné, že na globálním trhu by nenašel svoje uživatele. Nicméně jak známo, naděje umírá poslední a při nejhorším se třeba najde způsob, jak si nechat stylus dodat přímo z Japonska.

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.