google chrome beta for Android

Jednoduché zoom gesto pro Chrome Beta na Androidu

Pokud se považujete za „softwarové early adoptery“ či prostě rádi testujete aplikace v raných fázích vývoje, zcela jistě na svém Android zařízení nemáte obyčejný Chrome, ale jeho „bratříčka“ Chrome Beta. Je-li tomu tak, přinášíme vám dobrý tip, který usnadní zoomování na webových stránkách.

Následující postup funguje pouze na stránkách formátovaných pro desktop, protože mobilní verze webů se (většinou) nezoomují. Takže, pojďme se naučit něco nového. Otevřete jakoukoli stránku s desktopovým formátováním a proveďte double-tap (dvojité kliknutí). Při druhém kliku nechte prst na displeji a posunujte jím nahoru nebo dolů – záleží na tom, chcete-li stránku přibližovat či oddalovat.

nexusae0_gesture_thumb

Toto gesto bylo nějakou dobu v Google Mapách a nepochybuji o tom, že si brzy prorazí cestu i do stabilní verze Androidího Chrome. Stejně jistý jsem si i praktičností celého gesta – občas má člověk volnou pouze jednu ruku a pinch-to-zoom v tomto případě není zrovna pohodlný.

Samotný Chrome For Android Beta 30 přinesl ještě několik změn a pár nových gest, toto ale považujeme za nejužitečnější.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: APINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.