epicuriouscookbook-612

Jídla z celého světa v jedné aplikaci

O pětkových iPhonech a jejich nepovedeném hliníkovém krytu už jsme napsali až dost, pojďme se věnovat jinému tématu. Podzim. Po létě se začne dříve stmívat, trávíme více času doma a naše jídelníčky se taky mění. Podíváme se na jednu z nejstahovanějších a nejoblíbenějších „vařících“ aplikací s názvem Epicurious, obsahující 28120 receptů pro kteroukoli příležitost.

Epicourious je v angličtině, ale to si myslím, že pro vás, naše čtenáře není problém. Pokud totiž umíte používat internet a dostali jste se až sem, ke čtení článků, umíte si vyhledat i slovník a co znamená třeba „preheat“ si jistě najdete.

Recepty jsou rozděleny do dvaadvaceti kategorií – začínají rychlými snídaněmi, pokračují přes zdravé obědy, nápady na večeři na party, jídla na víkend, jídla s nízkým obsahem tuku, vegetariánské dobroty, dekadentní dezerty a končí zdravými předkrmy. Kromě těchto možností (a dalších, které jsme nevypisovali) se objevují sezónní vychytávky, jako teď aktuální Oktoberfest Dishes a Halloweenské „hrozby“.

V každé z těchto kategorií najdete mraky receptů (ve Weekend Brunch je jich neuvěřitelných 1374) s obrázky a referencemi o tom, kolik procent lidí by je chtělo vařit znovu. Takže pokud vás nenapadá nic konkrétního, můžete si recepty listovat a garantuju vám, že budete chtít vařit minimálně pět jídel zároveň. To se stává obvykle mně :)

Pokud však máte doma třeba kuře, mrkev a brambory, stačí si je označit ve vyhledávání a vyjede vám patnáct receptů, které obsahují právě vámi zvolené ingredience. Je to jednoduché, čím více ingrediencí zvolíte, tím máte menší výběr, ale nemusíte procházet jeden recept za druhým.

Recepty jsou ze všech koutů světa, takže pro vás nebude problém uvařit jídlo čínské, francouzské, indické, japonské, židovské, mexické, košer a další. Kromě ingrediencí a kuchyně máte na výběr z různých speciálních diet, které třeba musíte dodržovat a nebo nemusíte, ale chcete – nízký obsah sodíku, bez glutenů, veganské, nízkotučné, nízkokalorické, košer jídlo, s nízkým obsahem cukru a další a další. Tím však možnosti nekončí – pokud chystáte třeba party, kde máte v plánu podávat nějaké zobání s omáčkami, zvolíte si dipy. Pokud chcete dělat jen saláty, můžete si vybrat tuto možnost. Vedle nich se objevují hned dressingy, takže to taky nebudete mít nějak složité.Další (už poslední) rozdělení, které můžete zvolit je dle typu období – takže jaro, léto, podzim nebo zima a dál třeba podle typu příležitosti – recepty na Den Svatého Patrika, dobroty na sledování Super Bowlu, novoroční večírek, Chanuku, Velikonoce, Den díkuvzdání, nebo třeba Svatého Valentýna.

Toto vyhledávání můžete použít i u pití, najdete zde zase výběr veškerého alkoholu, na který si dokážete vzpomenout a opět si jej můžete „rozhodit“, dle svých preferencí.

Až si najdete ten „váš“ recept, není nic jednoduššího, než si jej přidat do oblíbených a následně do shopping listu, takže až půjdete na nákup, nic nezapomenete a ještě si to všechno můžete odháčkovat.

A pokud se chcete pochlubit, můžete postovat na Twitter, Facebook, poslat recept mailem, otevřít si ho v Safari, píchnout ho na Pinboard, číst později v Instapaperu nebo Read it Lateru a nebo ho ukázat lidem na Tumblru.

Dobrou chuť přejeme! A dejte nám vědět, jak se aplikace líbí! K dispozici pro iPad a iPhone.INZERTNÍ SDĚLENÍ