pokemon_logo

Karetní hra Pokemon se chystá na iPad

Pokémoní univerzum je v globálním měřítku snad ještě populárnější značkou s východním původem, než třeba Final Fantasy, či legendární Mario. Mimo to totiž do tohoto univerza neodmyslitelně patří i TCG hra, jež se nyní dočká své digitální konverze pro platformu od Applu.

Přestože Pokémony u nás nejvíce zpopularizoval stejnojmenný anime seriál cílený především na dětské publikum, tak kořeny celého světa těchto nadpřirozených bytostí vyrůstají z herních titulů, původně určených pro dnes už také velmi legendární handheld – Game Boy.

K Pokémonům se mimo jiné navázala karetní hra vycházející z tradičních pravidel Magic: The Gathering, která u nás ale není zase tak populární, což potvrzuje i absence místní lokalizace této hry (k dispozici jsou jen anglické verze). V globálním měřítku ale karetní Pokémoni hrají velkou roli a právě na světovém šampionátu v hraní Pokémon TCG ve Washingtonu byla některým účastníkům ukázána mutace hry pro iPad.

pokemon_iad

The Pokemon Company potvrdila pro zahraniční web Polygon, že hra opravdu existuje a intenzivně se na ní pracuje. Přes to nemáme k dispozici ani odhad toho, kdy by se karetní Pokémoni v jablečné podobě mohli dostat na trh. Trh s digitálními karetními hrami se v posledních letech značně rozrostl, což potvrzuje i megaúspěšný Hearthstone od Blizzardu, který je zasazen do světa her ze série Warcraft. Takže budeme bedlivě očekávat, kdy že se na iPadu Pokémonů dočkáme – o ostatních platformách nepadla žádná zmínka.

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.