Storage-2

Kolik volného místa nabídnou 16 GB smartphony?

Britský server Which? zveřejnil zajímavou infografiku, která odhaluje, kolik volného místa vám v telefonu zůstane, když si koupíte model s 16 GB interní paměti. Pro ukázku bylo použito několik vlajkových lodí s Androidem, dva telefony s iOS a jedno BlackBerry. Systém Windows Phone byl bohužel vynechán.

Před samotným obrázkem je dobré upozornit, že samotný údaj 16 GB vždy v reálu – pokud je zařízení zcela prázdné – znamená zhruba o 1-2 GB méně místa. Každopádně pojďme na infografiku …

2-Mobile-storage-space-01

Nejlépe se daří Apple, konkrétně iPhone 5C, který vám zanechá 12,6 GB pro data. Jeho brácha s písmenkem dopadl také dobře – prostor pro data zde budete mít ještě o 400 MB menší. Mezi jablečnou dvojicí se umístil Nexus 5 s čistým Androidem, který nabídne o nepatrně více místa než iPhone 5S. Čísla ukazující volné místo poté pomalu klesají lehce nad hranici 10 GB .. až na jeden kousek.
Tím je Galaxy S4 od Samsungu, kde na vás bude po spuštění telefonu čekat pouze 8,56 GB, což je přibližně 54% z udávané hodnoty!

Je třeba podotknout, že některá zařízení mají možnost rozšíření paměti pomocí microSD karty. To ovšem neomlouvá fakta, která opět ukazují na to, že by bylo dobré uvádět i reálnou velikost volného místa.

Zdroj: W?INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.