Battlefield-41

Komandér pro Battlefield 4 je k dispozici i na Androidu

Tento týden jsme psali o tom, že komandér z Battlefield 4 je dostupný na tabletech společnosti Apple a že vývojáři slibují brzké vydání na Android. Ani nenechali majitele tabletů s Googlí platformou příliš dlouho čekat a svůj slib splnili – nyní už se do velení vojákům můžou zapojit i uživatelé Androidu.

Tzv. rozšíření herního zážitku je v podání EA, resp. Dice a jejich Battlefieldu 4 asi dosud tím nejlepším provedením celkové myšlenky, zejména když to srovnáme s ostatními hrami, které se nějakou variací na propojení mobilní aplikace a „velké“ hry obvykle snaží v lepším případě jen o přenesení statistik z počítačového dění na mobilní telefon.

Pravda, takové Call of Duty: Ghosts má doprovodnou aplikaci, která může být nápomocná při soutěživém (klanovém) zápolení ve hře, ale pokud jde o samotné přenesení herního zážitku jako celku, tak Battlefield 4: Commander válcuje konkurenci už jen kvůli samotné myšlence – velet skutečným hráčům z tabletu. Vést bitvu, rozdávat rozkazy a informovat o nepřátelském pohybu ty hráče, jež hrají samotný Battlefield 4. Přesně to totiž aplikace hra přináší a dle mého osobního názoru je v této oblasti předem daným vítězem, protože v Dice tento nový trend pojali tak, jak si ho většina hráčů skutečně představovala.

nexusae0_unnamed-271nexusae0_unnamed-281nexusae0_unnamed-291

Ale nic není dokonalé, první ohlasy na Battlefield 4: Commander jsou spíše negativní – převažuje kritika kvůli náhlým pádům, problémům s připojením a v některých případech se kritizuje i samotné herní rozhraní. Komandér má taktéž nemalé problémy s během na tabletech jiných, než těch z řady Nexus. A tak se nabízí otázka, zda si vývojáři ze Švédska nevzali až příliš velké sousto pro svoji prvotinu v této oblasti. Doufejme tedy, že aplikaci vývojáři odladí a kritika postupně přejde v pozitivní ohlas, alespoň částečně tak dobrý, jako ho hra sklízí na jablečné platformě, kde se vše podařilo mnohem lépe odladit.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstoreINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.