lg-lifeband-touch

LG uvedlo The Lifeband Touch, aneb fitness náramek a chytré hodinky v jednom

Nejen celý mobilní svět se teď točí kolem známého veletrhu CES, na němž i LG představilo svoje novinky, ke kterým se řadí i The Lifeband Touch, jež rozšiřuje portfolio čím dál žádanějších fitness náramků. Tuto základní funkcionalitu se však snaží dále obohatit hodinkami a dalšími informacemi, které The Lifeband Touch dokáže zobrazit na svém displeji.

Když už jsme ten displej nakousli, tak nejedná se o žádnou podobu elektronického inkoustu, nýbrž o OLED displej, který zobrazuje informace získané ze zařízení s Android, či s iOS. Informace si bude The Lifeband Touch stahovat pomocí Bluetooth 4.0 a patří k nim např. informace o čase a hlavně notifikace o různých akcích na telefonu/tabletu. Jedním z nejpraktičtějších využití je bezpochyby ovládání hudebního přehrávače bez potřeby vzít do rukou samotný přehrávač.

Mimo to LG do The Lifeband Touch zabudovalo tradiční funkce hodné moderního fitness náramku – jmenovitě krokoměr, měření ušlé vzdálenosti a s tím i spojené pálení kalorií. Navíc pokud náramek použijete ve spojení se speciálními sluchátky, tak s pomocí v nich integrovaných optických senzorů budete schopni zjistit si alespoň orientační údaje o svém srdečním tepu.

lbandlband sluchatkalband

To celé ve vodě odolném zpracování se bude prodávat za cenu okolo $179, tj. cca 3600 Kč bez daně a marže našich prodejců. Pokud si k tomu připočtete i tyto hodnoty, tak se cena začíná blížit k cenám, za které se u nás prodávají konkurenční hodinky od Samsungu – Galaxy Gear (od 4500 Kč). Na kterých trzích se The Lifeband Touch začne prodávat, je prozatím velká neznámá. Zařízení každopádně bude dodáváno ve třech velikostech (všechny o stejné ceně).

Z ceny dodatečných sluchátek se senzory pro měření srdečního tepu se vám dost možná samotné srdce na chvíli zastaví – doporučená cena ze strany LG je totiž úplně stejná, jako za samotný náramek. Soudě dle náznaků od LG to vypadá, že The Lifeband Touch se brzy dostane minimálně do online obchodů, ale nejedná se o oficiálně potvrzené informace.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.