LBA

Little Big Adventure již 27. března!

Psal se počátek listopadu 2013, kdy jsem se snažil marně zatlačit slzy nostalgie, které mi do očí vehnala informace, že se na mobilní zařízení blíží titul Little Big Adventure. Hra, kterou jsem jako menší hrával na starých Windows 98 s pevným diskem o kapacitě o málo větší, než je paměť RAM mého současného počítače. Nyní o tomto „zázraku“, který míří i na mobilní zařízení, víme o něco více.

Pokud jste o hře ještě neslyšeli, pokusím se ji krátce popsat. Tato adventura, vydaná roku 1994, se rychle stala hitem. Stejné popularity se dočkala i hlavní postava jménem Twinsen, mladík žijící na ostrově Citadel Island sužovaném krutým diktátorem Dr. FunFrockem. Ten zjistil, že Twinsen má podivné sny o zničení planety, a tak ho zavřel do blázince.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Vaším úkolem tedy bude uniknout z vězení, zjistit si více o vašem poslání a zachránit svět. Děj hry bude zcela stejný jako z PC verze, ovládání však bude upraveno pro dotyková zařízení.

Vydání Little Big Adventure pro mobilní telefony je zároveň oslavou 20. výročí tohoto titulu. Již 27. března budete moci nalézt tuto hru v Google Play App Store.

Zdroj: DGINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.