mg-product-shot

MG: další herní zařízení na Kickstarteru

Na Kickstarteru se často objevuje mnoho zajímavých zařízení určených pro hraní mobilních her. Před nedávnou dobou jsme psali o herní konzoli OUYA, které se povedlo získat dostatečný obnos na to, aby se spustila její výroba. Dnes se podíváme na nový handheld s názvem MG, který představila společnost PlayMG. Kickstar odkaz

Vše samozřejmě poběží na Androidu a podle všeho by se mělo jednat o relativně levné zařízení. Jeho cena se totiž bude pohybovat kolem $169, což by byla na výkonný herní handheld skutečně dobrá hodnota. Bohužel nám přijde, že se jedná pouze o ošklivý telefon s malou úhlopříčkou, špatným rozlišením, nedostačující vnitřní kapacitou a hlavně ochuzený o všechny telefonní funkce. Za podobnou cenu získáme třeba nepoměrně lepší Nexus 7.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Podívejme se na hardware – displej bude mít 4″ s rozlišením 800480 bodů. Srdcem celého zařízení bude samozřejmě procesor Cortex A5 s taktem 1 GHz. Interní paměť bude mít kapacitu 4 GB a půjde rozšířit paměťovou Micro SD kartou, přičemž RAM paměť bude mít 1 GB. Pak zde najdeme ještě další věci jako WiFi, webkameru, gyroskop nebo akcelerometr, ale s tím už se tak trochu počítá.

Handheld od společnosti PlayMG si bezpochyby najde své příznivce, ale rozhodně nezapadne mezi další podobné produkty. Uvidíme, jak MG dopadne v přímém souboji proti klasickým handheldům a chytrým telefonům. Podle našeho názoru se MG ani zdaleka nedostane na požadovanou hranici $950 000. Vždyť tohle zařízení nedává smysl!

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.