xbox

Microsoft chce s pomocí Xbox Live dobýt Android a iOS

Na obou majoritních platformách již nějakou dobu funguje aplikace Xbox One SmartGlass, která umožňuje přístup k Xbox Live účtu, skrze který si např. můžete upravovat svého avatara a u vybraných her případně i rozšířit celkový herní zážitek. Microsoft se ale na tyto platformy chce dostat ještě více.

Dle informací kolujících na internetu, Microsoft chce přinést uživatelům Xbox Live ještě více funkcí a služeb na zařízení s iOS a Androidem. Proto společnost z Redmondu buduje kompletní mobilní platformu, která umožní cross-platform přístup k Xbox Live. Jedním z úkolů tohoto rozšiřování je také umožnění vývojářům her, aby mohli snadno do svých her a aplikaci integrovat Xbox Live systém, takže čeho se přesně dočkáme, je jen ve hvězdách.

Vypadá to však, že Microsoft chce mít ve hrách vlastní systém hlídání herní aktivity, takže kromě Google Play Games na Androidu a Game Center na iOS by ve hrách byl ještě jeden samostatný systém Microsoftu, který by vše zaváděl do vlastní databáze. Přestože to může působit nadbytečně, tak jistý užitek se v tom vidět dá – s jednotným systémem napříč platformami by získalo cross-platform hraní úplně nový rozměr, protože např. rozehraná hra na iPadu by se bez ztráty postupu mohla hrát i na Androidu, nebo pro Microsoft ideálně, na zařízení s Windows.

Takový systém by mohl být velice sympatický i pro samotné vývojáře a představuje určitou hrozbu pro Google i Apple, pokud tedy jde o jejich interní herní systémy. Jestli se jí skutečně stane, ukáže teprve čas.

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.