minecraft_pe

Microsoft: Minecraft na Windows Phone bude

Jak jistě víte, Microsoft nedávno koupil autory veleúspěšného Minecraftu, herní studio Mojang. Jednou ze spekulovaných věcí po nákupu bylo to, zda se mobilní variace Minecraftu po této akvizici dostane na Windows Phone – a odpověď následovala jednoznačně: ano, Minecraft na Windows Phone a ARM Windows 8.1 bude.

Konkrétně na tuto otázku odpověděl Phil Spencer, hlava celé herní divize Microsoftu, resp. Xboxu. Ten nyní dokonce ve svém profilovém obrázku používá typickou kostičku z univerza Mojangu. Microsoft ještě před tímto potvrzením vydal prohlášení, že v žádném případě nehodlají blokovat rozvoj hry na další platformy a nemají v plánu z Minecraftu udělat exkluzivitu pro platformy Microsoftu – ona by to koneckonců byla tak trochu společenská sebevražda, hlavně když vezmeme v úvahu sílu komunity, jaká se kolem Minecraftu v průběhu let sestavila.

Někteří dokonce tvrdí, že Microsoft se zakoupením Minecraftu snaží zaujmout mladou generaci a získat tak potenciální mladé kodéry s nadšením pro produkty a platformy Windows a Xbox. Z celého potvrzení Minecraftu pro Windows Phone máme jen strohou odpověď na Twitteru: „Ano.” Tím pádem nemáme k dispozici žádné další informace a už vůbec ne nějaký časový odhad vydání – každopádně je v zájmu Microsoftu, aby Minecraft Pocket Edition vyšel na Windows Phone co nejdříve.

minecraft

Zdroj: NINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.