office

Microsoft Office přichází na iPad

Satya Nadella na své první významnější přednášce pro veřejnost coby CEO Microsoftu uvedl kancelářské aplikace pro Apple iPad, které zahrnují Word, Excel a Powerpoint. Rozdrtí Microsoft konkurenční kancelářské programy na iPad?

Všechny tři aplikace jsou separátně zdarma ke stažení na App Store a v bezplatné podobě nabízejí prohlížení a prezentování souborů. Pokud chcete Office soubory editovat a vytvářet, tak budete potřebovat Office 365 předplatné, které se pohybuje okolo 200 Kč měsíčně a případně 2000 Kč za roční předplatné. S tímto předplatným budete mít přístup ke všem funkcím balíku a navíc budete moci snadno synchronizovat dokumenty nejen napříč zařízeními, ale i napříč platformami.

wordexcelpowerpoint

Původní spekulace o Office pro iPad začaly už v době uvedení prvního modelu v roce 2010, kdy Microsoft potvrdil, že zvažuje uvedení svého balíku na jablečném tabletu. Společnost si však dala poměrně načas a iPad už je nyní zaplaven spoustu alternativní kancelářských aplikací, nevyjímaje balík iWork přímo od Apple. Microsoft v této oblasti ale představuje jedničku na trhu a mohl by s trochou štěstí potlačit konkurenci, která nemusí disponovat 100% kompatibilitou s desktopovým Office od Microsoftu.

Microsoft Excel
Microsoft Word
Microsoft PowerPoint

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.