Bxk2xgAIYAAbwEo

Microsoft potvrdil koupi Mojangu za 2,5 miliardy dolarů

Nedávno jsme psali, že má Microsoft údajně zájem o koupi vývojářského studia Mojang, které stojí například za nesmírně populárním a oblíbeným titulem Minecraft. V té době se jednalo o pouhé dohady, které se však nyní potvrdily a noční můra některých jedinců se stala skutečností.

Když se objevila první informace o možném odkoupení Mojangu Microsoftem, častým předmětem diskuzí byla cena, kterou redmondský gigant za vývojářské studio zaplatí. Diskuzím je nyní pochopitelně konec, neboť částka byla jasně stanovena – 2,5 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba 53 miliard korun českých. Tolik peněz se „protočí“ v obchodu, který by měl kompletně proběhnout do konce letošního roku.

Dalším z předmětů diskuzí bylo případné „koupení“ Markuse Perssona (známého jako Notch), který patřil mezi velké odpůrce korporací. Ten se krátce po akvizici vyjádřil k nové události a dodal, že on sám součástí obchodu není a z Mojangu vystupuje. Microsoft slíbil, že hra zůstane multiplatformní.

Co si o akvizici myslíte?

Zdroj: TV



INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.