ms_hodinky

Microsoft pracuje na klávesnici pro Android Wear

Ne, neděláme si z vás srandu. Microsoft poměrně dlouho pracoval na projektu chytrých hodinek, který by se dal považovat za nepřímého předka toho, jak celý koncept funguje v současnosti. Úspěch to nebyl, nicméně nyní se výzkumná skupina v Microsoftu přeorientovala na platformu od Googlu, pro kterou vyvíjí experimentální klávesnici.

Dejme nyní na chvíli stranou klišé typu „peklo zamrzlo” a pojďme se zaměřit na to, jak samotná klávesnice od Microsoftu funguje – to je totiž v zásadě velice zajímavé a nejspíš i pohodlnější, než kdyby se na hodinkách nasadila standardní klávesnice pro chytré telefony. Microsoft se u hodinek totiž rozhodl vrátit se ke stylu psaní, který se na chytrých telefonech nikdy příliš neuchytil – a to konkrétně k psaní prostřednictvím ručního psaní písmen a gest na displej.

Z toho také vychází název Analog Keyboard Project, který místo digitálního psaní vše vrací ke kořenům a ručnímu psaní. Celé je to samozřejmě ve fázi raného experimentování, což potvrzuje i metoda instalace – musíte si stáhnout APK soubor a nainstalovat jej do hodinek ručně pomocí ADB. Klávesnice navíc podporuje jen hodinky s rozlišením 280280, což vyřazuje podporu LG G Watch – ostatní hodinky by měly fungovat.

Celé to nakonec ani neznamená, že by se Microsoft rozhodl „ve velkém” vyvíjet klávesnici pro platformu Android Wear – vyzkoumané použití a technologie se dají posléze překlopit i do ekosystému Microsoftu, který po oznámení Apple Watch je jediným z „velké trojky”, kdo ještě nemá svoje chytré hodinky.

Odkaz na video s použitím.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.