windows10

Microsoft ve středu ukáže další novinky ve Windows 10

Microsoft 21. ledna představí další várku novinek spojenou s novými Windows 10. Samotná společnost novináře a nadšence do techniky láká na to, že na akci bude představena úplně nová kapitola Microsoftu a jeho platformy. Dojde na kompletní sjednocení platformy?

Základní rysy operačního systému pro osobní počítače a tablety Microsoft ukázal už v minulém roce, kdy také do oběhu vypustil tzv. Technical Preview, které pravidelně aktualizuje a vylepšuje mimo jiné také podle uživatelské odezvy, kterou od dobrovolných testerů sbírá. Dlouho plánovaná lednová akce se potom mimo technických změn v systému chce více zaměřit na to, co nová podoba slavné platformy přinese běžným spotřebitelům. O čem všem se spekuluje?

windows10s

Microsoft už loni odhalil, že chce zrušit dělení platformy a mít jeden systém napříč zařízeními, a to včetně mobilních telefonů – předpokládáme tedy, že ve středu se dozvíme něco bližšího o ukončení Windows Phone, resp. jeho přeřazení pod celkový Windows 10 brand. Velký otazník ale visí třeba nad Xboxem, neboť na akci se má ukázat i šéf této zábavní divize, Phil Spencer. Bude herní konzole taky sjednocena a Microsoft se začne otevřeně chlubit tím, že v ní běží upravený Windows? Těžko říct, dost možná se také dočkáme nějaké renesance herních služeb od Microsoftu pro desktop, po neúspěšném Games For Windows Live by větší napojení systému na Xbox možná stálo za zvážení.

Obecně můžeme čekat, že se prezentace bude nejvíce točit kolem stolních Windows, kde se snad konečně dozvíme bližší informace o distribučním modelu, cenové politice, či integraci Modern UI (Continuum) verze Office, nad kterou od minulého roku stále visí otazník. Jelikož ale Microsoft v minulosti o mobilní podobě nového systému příliš nemluvil, tak doufáme, že dostaneme nějaký pohled i na novinky v této oblasti.

Zdroj: VINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.