minecraft_pe

Minecraft Pocket Edition dostává masivní update

Ke konci minulého měsíce Mojang vypustil betu nové verze mobilního Minecraftu s cílem odladit chyby a otestovat nový obsah před vypuštěním do plné verze. Toto testovací období už skončilo a Minecraft Pocket Edition oficiálně povyšuje na verzi 0.9.0.

Největší hype spojený s tímto populárním sandboxem je už nejspíš za námi, ale to neznamená, že by na Minecraft hráči zanevřeli. Stále se jedná o jednu z nejhranějších her na světě a autoři nezahálejí v aktualizování jak původní hry pro počítače, tak variant pro herní konzole a mobilní zařízení. Nový update mobilní verze Minecraftu přináší menší kosmetické změny, ale především spoustu zajímavého herního obsahu.

Hodně zajímavá je možnost nekonečných světů – Mojangu se samozřejmě nepodařilo přijít s novým geniálním algoritmem, který dokáže vytvořit nekonečno, ale přes to jde o dobrý systém, který podporuje prozkoumávání virtuálního světa. V praxi byste totiž neměli narazit na okraj mapy díky tomu, že jakmile s k tomuto okraji budete blížit, hra vygeneruje další kus herní mapy. Z podstaty věci jste tudíž omezeni prostorem na úložišti vašeho zařízení, protože soubor s uloženou hrou na obrovské mapě také dokáže být adekvátně velký. Reálně by vás ale neustálá chůze jedním směrem měla unavit dříve, než se vám podaří technickými možnostmi telefon/tablet zahltit.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

K dalším novinkám se řadí přidání jeskyní a za samozřejmost se dají považovat nové bloky a předměty. Pokud jste si v mobilním Minecraftu chtěli dosud ochočit vlka, tak jste měli smůlu, ale nově to už možné je a vy tak na virtuálních výpravách budete mít doprovod. Do hry dále přibyly nové typy potvor a došlo i na převedení některých biomů z počítačové verze, konkrétně pouště, džungle, bažiny a extrémní kopce.

Minecraft Pocket Edition stojí necelých 150 Kč, což je vcelku dost na mobilní titul, ale poměr času stráveného ve hře a ceny dokáže mobilní Minecraft učinit výhodnou koupí za takřka jakékoliv ceny – záleží jen na tom, zda si tento sandboxový typ hraní dokážete užít.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.