Minecraft_Cortana_photo

Minecraft Pocket Edition pro Windows Phone je ve vývoji

Zhruba před měsícem světem her zamávala informace o tom, že společnost Microsoft koupila Mojang, studio stojící (nejen) za populárním titulem Minecraft. Ten si hráči neužívají pouze na svých počítačích, ale již nějakou dobu existuje i kapesní verze této hry – Minecraft Pocket Edition. Ta ovšem zavítala „pouze“ na Android iOS, na Windows Phone se však jaksi zapomnělo. To se v nedalekém budoucnu změní!

Verze hry pro telefony se systémem od Microsoftu byla ve vývoji již před samotnou akvizicí, tudíž se terpve nepíší první „nuly a jedničky“, ale část práce je již hotova. V každém případě uveřejnil Tommaso Checchi, vývojář z Mojangu, na Twitteru snímek své Lumie 635 Minecraftem v seznamu aplikací. Tím je nám najevo dána celkem podstatná věc – hra je vyvíjena i pro zařízení s 512MB RAM.

MineCraft_PE_Windows_Phone

Hra by měla vyjít „brzy“, což samo o sobě moc neříká, je tu však naděje, že by se tak mohlo stát do konce letošního roku.

Minecraft – Pocket Edition si můžete stáhnout do vašeho zařízení s Androidem či iOS za $7, orientačně tedy 150 Kč.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: WPCINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.