115848q6bl66ltz66kjm6c

MIUI ROM míří na tablety

MIUI zcela určitě patří mezi velice populární ROM pro Android a bezpochyby také mezi ty nejpovedenější. Velkou zásluhu na tom má kromě společnosti Xiaomi i komunita, která dokáže dělat doslova divy a zajistit funkčnost výše zmiňované ROM i na oficiálně nepodporovaných telefonech. V dnešní novince však potěšíme majitele tabletů, na které MIUI míří! 

Je vysoce pravděpodobné, že čínská společnost Xiaomi v (blízkém) budoucnu vydá vlastní tablet. Tomu naznačuje i fakt, že se do světa dostala open beta nové MIUI ROM určená výhradně pro tyto „přerostlé mobily“ – v současnosti však pouze Nexus 7 (2013).

MIUI-for-tablets

Nejedná se pouze o „zvětšení“ mobilní verze, ale o zcela přepracované UI, které je dokonale přizpůsobené pro tablety – dokonce i pro zobrazení na výšku a šířku.

CEO Xiaomi Lei Jun dodává, že pokud by některý z výrobců měl zájem prodávat tablety s předinstalovanou MIUI ROM, není problém společnost Xiaomi kontaktovat a domluvit se.

Pokud máte Nexus 7 druhé generace a MIUI vás láka, pod tímto odkazem najdete milé překvapení. 😉

Zdroj: ENINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.