orderandchaos

MMORPG Order & Chaos přechází na free to play

Order & Chaos z dílen Gameloftu bývá občas s lehkou nadsázkou označován jako mobilní World of Warcraft. Tento několik let běžící online titul byl od počátku distribuován s pevnou cenovkou, ale nyní přechází na free to play model.

Order & Chaos šlo s platbami dokonce ještě dál a v době svého počátku používalo i klasické měsíční poplatky, podobně, jako to dělá právě legendární MMORPG z dílen Blizzardu. Tento model se ale v mobilní podobě zase tolik neosvědčil a Gameloft jej zahodil v roce 2012, tedy cca rok po spuštění hry. Současný model tak držel online svět Gameloftu naživu zhruba 2 roky, ale to se nyní mění a Order & Chaos se podřizuje současným herním trendům, jež jsou v případě MMORPG hodně nakloněny k free to play i u her pro osobní počítače.

oac3 oac1 oac2

Bude zajímavé sledovat, jak si Order & Chaos bude stát dál, protože hra už i tak obsahovala mikrotransakce, jež fungovaly nad rámec zakoupení samotné hry. Tyto mikroplatby nicméně nebyly vyloženě nezbytné pro samotné hraní, což by se nyní mohlo změnit – jak známo, free to play model často hráče agresivně tlačí k placení, byť v některých případě autoři připouští, že to přehánějí. Momentálně ale nic přerodu na „zlé free to play” nenasvědčuje, Gameloft totiž v souvislosti přechodu na nový model uvedl na herní obchod slevy.

Herní společnost se nijak nezmínila, zda hráči, kteří si Order & Chaos dříve koupili dostanou nějakou náhradu, či nikoliv. Každopádně kromě změn v ceníku s aktualizací přišly i novinky z hlediska obsahu – nové PvP bojiště, výbava a možnost zapojit se do ligy. Změny jsou platné jak pro verzi na Androidu, tak pro verzi na iOS.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.