android-gamess

Mobilní hraní na vzestupu – ještě větší peklo než se čekalo

Podle průzkumu uživatelé smartphonů a tabletů hrají hry ještě více než se očekávalo.

Průzkum u více než 15.000 hráčů, který provedl komunitní hráčský server MocoSpace zaměřený na mobilní platformy, přinesl zajímavá číslech týkající se světa mobilních her za období roku 2011.

Uživatelé smartphonů a tabletů hrají hry více, než se očekávalo. Dotázaní v 64% uváděli, že v roce 2011 hráli na mobilních zařízeních více než v roce předchozím, 26% respondentů hrálo více na svých konzolích než rok před tím a 23% “PCčkářů“ drtilo klávesy více než v roce 2010. Překvapivých 96% uživatelů však uvedlo, že raději hrají na přenosných zařízeních než doma na konsolích a pc.

Při pohledu na čas strávený u mobilních her, podle průzkumu 52% respondentů uvedlo, že hraje hry na svých mobilních zařízeních více než hodinu denně, a 32% uvedlo, že hraje hry po dobu více než tři hodiny denně. Mobilním hraním si krátí čas na pracovišti 10% respondentů a to také více než tři hodiny denně.
Co se týče zaměření her, 62% uživatelů uvedlo, že hraje společenské hry, zatímco 53% uvedlo, že hráli akční hry, 40% projevilo oddanost puzzle hrám, a 28% hraje casino a poker hry.
Ohledně prostředí pro “pařby“,  83% uvedlo, že hrají při čekání na schůzku, 72%  hraje hry, zatímco cestují do zaměstnání nebo do škol, 64%  hraje v práci nebo venku s přáteli, 46% uvedlo, že hrají hry přímo ve škole a pouze (?) 25% uživatelů hraje hry v tělocvičně.
Při domácím hraní mobilních her více než 50% uživatelů preferuje postelové hrátky, 41% hráčů dává přednost obývacímu pokoji a 5% uživatelů hraje v koupelně.
A konečně genderovým pohledem, studie ukázala velký nárůst zájmu o mobilní hry u žen nad 30 let věku. Dvacet sedm procent žen nad 30 let uvedlo, že tráví více než tři hodiny denně hraním her na svých mobilních zařízeních, což je v průměru zhruba dvojnásobek procenta u mužů stejného věku, stejně jako u žen ve věku 12-29 let.

A spoluzakladatel a generální ředitel MocoSpace Justin Siegel dodává: „Tato zpráva by měla znervózňovat každou konzolovou herní společnost. Z těchto dat je jasné, že mobilní hraní již není jen alternativou pro konzole, ale útočí na ně na jejich domácí půdě: na gauči a dokonce i v ložnici“.

Údajů tedy přehršel, vývojáři, marketéři, prodejci a my, milovníci mobility víme „své“, no a co vy, taky radši vyhráváte kdekoli než jen doma u telky nebo PC ?INZERTNÍ SDĚLENÍ


Zajímám se o augmentovanou realitu, domény, copywriting, filatelii. Mám rád "nenáviděnej" smažák, nemám rád smažky "na tvrdejch".