mc_watch

Mobilní Minecraft spustíte i na Android Wear

Ne, nejedná se o oficiální port slavného herního pískoviště pro novou variaci Androidu pro chytré hodinky. Jedná se o čistě fanouškovský pokus, ale přes to se povedlo – koneckonců proč by ne, když první série Android Wear zařízení disponuje hardwarem na úrovni starších chytrých telefonů.

Jistý Corbin Davenport totiž dokázal na svoje Gear Live portovat Minecraft Pocket Edition, což nakonec natočil na video, které je dostupné ke zhlédnutí na konci článku. Corbin tvrdí, že s aplikací Minecraftu jako takovou vůbec nic nedělal, prostě ji jen manuálně (pravděpodobně přes ADB příkazy) nainstaloval do hodinek. A jelikož Gear Live v útrobách disponují Snapdragonem 400 taktovaným na 1,2 GHz a 512 MB RAM, tak pro hodinky nebyl zase takový problém samotnou hru utáhnout – především pak na nízkém 320320 rozlišení.

To je vůbec ale zajímavé, že se Minecraft Pocket Edition dokázal bez jakéhokoliv zásahu do kódu přeškálovat na miniaturní rozlišení a 1,65 palcový displej. Komfort při ovládání se samozřejmě nedá srovnat s hraním na větší obrazovce, nicméně s trochou opatrnosti a přimhouřením obou očí se dá „Minecraft Watch Edition” označit za hratelný. Do budoucna ale neočekáváme, že by se hraní na chytrých hodinkách mělo jakkoliv výrazněji rozšířit, pravděpodobně to celé zůstane jen u takových zajímavých experimentů.

A pokud to tak půjde dál, tak sentiment typu „GTA, které se mi kdysi sekalo na počítači můj telefon nyní utáhne bez problémů” možná povýšíme na to, že ono GTA rozjedou i hodinky. A jelikož by ovládání GTA na hodinkách bylo opravdu problematické, tak byste pro hraní na hodinkách s sebou nosili gamepad a… a raději už toho nechme. Ale uznejte sami, nežijeme to ve fascinující době…

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.