court

Motorola vs. Apple – německý soud na straně Motoroly

V pokračující patentové bitvě mezi Motorolou a Apple vyznělo poslední kolo u soudu ve prospěch společnosti Motorola. Německý soud vydal formální příkaz proti Applu. Důsledkem tohoto soudního sporu může být i zákaz prodeje produktů Apple, které porušují patenty Motoroly v Evropě.

Zde je oficiální vyjádření od společnosti Motorola:
Jak média průběžně informují, Motorola ukazuje svými schopnostmi a orientací na trhu,že  patentované technologie jsou stále důležitější pro inovace v rámci bezdrátových a komunikačních technologií, ve kterých má Motorola špičkové portfolio. Budeme pokračovat v uplatňování ochrany svého majetku a zároveň zaručíme širokou dostupnost našich technologií koncovým uživatelům. Vyřešíme tuto záležitost a budeme vytvářet nové skvělé inovace mobilního průmyslu.

Dle mého názoru je toto prohlášení obecné a ani by se nic jiného od subjektu bránícího své patenty nedalo očekávat. Prohlášení firmy Apple na druhou stranu naznačují, že jejich výrobky nejsou v žádném případě v Německu v nebezpečí. Konkrétně se společnost Apple vyjádřila takto:
Jedná se o procedurální problém, který nemá nic společného s věcí samou. Nemá to vliv na naši schopnost prodávat produkty nebo podnikat v Německu.

Doufáme, že výsledek této soudní patentové bitvy se dozvíme co nejdříve. Apple bude samozřejmě pokračovat v boji i přes tuto dílčí prohru.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Pisálek, projektant a grafik snící o vydání vlastní knihy.