windows95

Na Android Wear dostanete i Windows 95

Skoro by se z toho dal udělat seriál „co vše se dá instalovat na vaše hodinky” – po alternativních launcherech a Minecraftu přichází další zajímavá, byť prakticky asi naprosto nepoužitelná věc – Windows 95 na vašich hodinkách.

Samozřejmě k tomu můžete mít svoje důvody – třeba opravdu nenávidíte Android Wear, ale opravdu byste chtěli chytré hodinky, tak využijete této možnosti a nainstalujete si Windows 95. Ale na vážnou notu – jde především o důkaz toho, že technicky vzato nejsou chytré hodinky s platformou od Googlu příliš daleko od mobilních telefonů a případně i tabletů s Androidem, kde se podařilo rozjet i novější verze operačních systémů Windows.

Celé to samozřejmě ale není nativní záležitostí – jedná se využití emulátoru ADosBox, což je jen jeden z několika emulátorů operačního systému DOS, nad kterým se dají spustit i Windows 95. A když už jsme slavné „pětadevadesátky” nakousli, připomeňme si pro zajímavost jejich původní hardware nároky pro běh na PC v devadesátých letech – pro spuštění jste potřebovali procesor Intel 80386 o jakékoliv rychlosti, prakticky jste se ale dostali maximálně na frekvenci 40 MHz. Dále byly potřeba alespoň 4 MB operační paměti a okolo 55 MB místa na disku. A ještě stojí za to připomenout, že počítače (nejen) o těchto specifikacích byly hlučné a velké desktopy.

Prakticky vzato jde tedy jen o další geekovskou zbytečnost, ale můžeme si na tom krásně demonstrovat technologický posun za posledních skoro 20 let.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.