roadnearBundaberg

[Návod] Pomozte Googlu vylepšit jeho mapy!

Google před několika dny docela podstatně vylepšil a zpřesnil své mapy. Tyto změny se týkaly především větších evropských zemí, mezi které ale také dostala Česká Republika. Díky tomu máme velmi detailní mapové podklady s lépe zakreslenými budovami a s přesněji zmapovanými silnicemi. Ale jak praví známé přísloví: „I mistr tesař se někdy utne.“, a tak se i v těchto vylepšených mapách občas nalezne nějaká ta chybka.

Nemusíte se ale bát, že by tam zůstala moc dlouho. Práce Googlu ještě zdaleka neskončila, vývoj jejich map stále probíhá a zapojit se do něj můžete i Vy! Proto jsme vytvořili tento speciální návod, který Vám budiž průvodcem na cestě za ještě lepšími mapami.

Krok 1. – Najděte chybu!

Ha, chyba! To místo dobře znám a žádná silnice tam není. Kdyby tam podle mapy vjelo auto, nechci domýšlet, jak by to dopadlo.

Na Vašem smartphonu si otevřete aplikaci Google mapy a můžete rovnou začít hledat. Nemusíte ale nijak cíleně bloumat po mapě a hledat místa, kde je zvláštně zakroucená silnice. Stačí, když projdete mapu kolem Vašeho bydliště a podíváte se, jestli není nějaké místo, které znáte zakresleno špatně. Není to vůbec nic těžkého, stačí se jen umět orientovat v mapě.

Krok 2. – Označte chybu!

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte.

Když, jako já naleznete nějaké špatně zakreslené místo, tak na něm stačí jen podržet prst. Objeví se vlaječka, na kterou stačí kliknout a dostanete se do menu s volbami. Zde si můžete uložit dané místo do oblíbených, nebo hledat zajímavosti poblíž. Nás ale zajímá položka úplně dole – Nahlásit problém s mapou.

 Krok 3. – Upřesněte chybu!

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte.

Nyní Vás čeká krátký dotazník, ve kterém si ze zadaných možností vyberete typ chyby, jenž jste našli v mapě. V první části je potřeba zvolit, zda máte problém s určováním polohy, ulicí či silnicí, adresou nebo úplně jiný problém. Mě teď tedy zajímá kolonka Ulice/silnice.

V druhé části dotazníku upřesníme, o jaký typ chyby se přesně jedná. Na výběr máte obrovské množství možností, ve kterých jistě najdete i tu vaši. U mě je problém v tom, že na daném místě žádná silnice neexistuje.

Krok 4. – Rozepište se!

Teď následuje okno, do kterého můžete vložit krátký komentář o nalezené chybě, nebo návrh řešení. Společnosti Google tím jistě pomůžete, protože dané místo znáte Vy mnohem lépe, než Google. Můžete jim tedy přesně sdělit, co se na daném místě nachází. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Pokračovat. Vaše informace se odešle a Vy si ještě můžete zvolit, jestli chcete, aby Vás Google informoval o řešení problému, nebo ne. Tím Vaše práce končí.

Krok 5. – Teď je řada na Googlu.

Přo zvětšení obrázku na něj klikněte.

V několika dalších minutách Vám přijde email od společnosti Google s poděkováním za poskytnuté informace.  Nyní zbývá jen čekat, až bude chyba opravena.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.
Bez komentáře