mobilefit

Nejpopulárnější běžecké aplikace?

Minulý týden proběhly v zahraničí napříč platformami ankety zaměřené na nejlepší běžecké aplikace pro každou platformu zvlášť. S čím nejraději běhají uživatelé iPhone, a shodnou se v preferencích třeba s uživateli Androidu nebo Windows Phone? To se dozvíte v tomto článku.

Mobile Nations, které zastřešuje komunitní weby věnované všem současným hlavním platformám pro mobilní zařízení (Android Central, iMore, Windows Phone Central a Crackberry), se rozhodlo v rámci akce na sociálních sítích #MobileFit provést průzkum mezi svými čtenáři a zjistit, která běžecká aplikace pro jejich chytrý telefon je jejich nejoblíbenější.

Zajímavé je, že se tyto čtyři komunity v podstatě rozdělily na dva uživatelské tábory, protože uživatelé iOS s Androidu nejraději běhají s aplikací Runkeeper, zatím co příznivci Windows Phone a BlackBerry si při běhu raději zapnou Endomondo. Nepřímo bychom tak mohli říci, že uživatelé iOS a Androidu se více věnují běhu, zatímco majitelé BlackBerry a Windows Phone mají rádi i jiné sportovní aktivity – Endomondo je totiž obecněji cílená aplikace, která se snaží pokrýt větší množství aktivit.

Toto tvrzení však není zcela pravdivé, protože Runkeeper figuruje pouze na Androidu a iOS, kdežto Endomondo pokrývá všechny čtyři platformy – nabízí se otázka, zda by Runkeeper ovládl i BlackBerry a Windows Phone, kdyby tam figuroval… ale spekulace stranou.

1 2 3

Obě sportovní aplikace umožňují nastavení určitých tréninkových plánů a pomáhají svým uživatelům v jejich dodržování s pomocí zajímavých statistik, hlasových koučů a dalších funkcí. Pokud se však zaměřujete čistě na běh, tak bychom vám opravdu doporučili spíše sáhnout po Runkeeperu, který zkrátka je specializovanější a podle toho i uživatelsky postavený. Pokud však chcete, tak Runkeeper zvládne i práci s cyklistikou.

e1 e3 e2

Endomondo naopak září v širším záběru aktivit, nicméně nenáročnému uživateli bez problému postačí i k běhu. Obě aplikace umí pracovat s podporovanými měřiči srdečního tepu a podle potřeby dokáží spolupracovat i s jinými fitness aplikacemi, jako je třeba MyFitnessPal sloužící k hlídání kalorického příjmu a výdeje.

Runkeeper Endomondo jsou v základní podobě zdarma, ale pro přístup k pokročilejším funkcím si budete muset zaplatit. Pokud se ve sportovních aplikacích chcete více zorientovat, tak se můžete vrátit k tématu, které jsme letos vydali – [Téma] Top 10 sportovních aplikací (nejen) za minulý rok.

Nezbývá než pogratulovat vítězné dvojici aplikací a vám popřát hodně zábavy při jejich používání. Sportu zdar!

Endomondo: Android | iOS | Windows Phone | BlackBerry
Runkeeper: Android | iOS

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.