Bez názvu-1

Nejprodávanější telefon na světě?

Tak schválně – troufáte si tipovat, jaký telefon je v globálním měřítku nejpopulárnější? Váháte mezi nějakou vlajkovou lodí Samsungu, iPhonem, nebo třeba nějakým Windows Phonem? Jestli ano, tak váháte špatně.

Nejpopulárnějším telefonem na světě není telefon se stovkami aplikací, obrovským výkonem, velkým dotykovým displejem, či jakoukoliv jinou vlastností, kterou byste přiřkli jakémukoliv současnému telefonu nejvyšší třídy. Všechny tyto nabušené stroje totiž zadupala do země Nokia 1100. A kdyby jen to, tato Nokie je totiž vítězem i v obecné kategorii nejprodávanějších elektronických zařízení všech dob.

Dá se říci, že David porazil Goliáše. Jak se Nokii 1100 podařilo vyšplhat na první pozici s více než 250 miliony prodaných kusů? Jak už vás asi všechny napadlo, je to dáno cenou. Tato Nokie byla opravdu superlevná i bez jakýchkoliv úvazků k operátorovi, takže se stala pro mnoho lidí velice oblíbenou koupí, byť třeba jen v podobě záložního telefonu, nebo jak někteří obezřetnější uživatelé praktikují – „telefonu na koncerty”, u kterého vás příliš nemrzí případné poškození.

nokia613-9967-02samsung

A jaké specifikace vlastně tato mobilní královna má? Disponuje monochromatickým displejem s rozlišením 9665 obrazových bodů, který dokáže zobrazit až 4 řádky textu. Kromě toho nemá vůbec nic. Nokia 1100 vám nenabízí fotoaparát, mobilní internet, prohlížeč, sociální sítě, prostě nic. Jedná se o telefon ze staré školy, který je určený jen pro volání a SMS zprávy… jo a taky má předinstalované dvě hry, z nichž jedna je samozřejmě starý dobrý Snake. 😉

V žebříčku chytrých telefonů už situace není tak překvapivá a v čele se drží iPhone, konkrétně poslední model iPhone 5S, který dle analytiků má prodeje na úrovni 100 milionů kusů. Toto číslo jistě ještě poroste, ale jen velmi těžko překoná laťku, kterou nastavila zmíněná Nokie. Druhé místo v oblasti chytrých telefonů není oficiálně ohlášeno, ale předpokládá se, že jej okupuje Samsung Galaxy S3, o kterém se v polovině roku 2013 šířily zprávy, že se blíží k 50 miliónům prodaných kusů. Toto číslo jistě od té doby ještě narostlo.

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.