lumia

Nokia mává telefonům: oficiálně už jen Microsoft Lumia

Po odkoupení Nokie Microsoft získal i dočasnou licenci na používání značky „Nokia” u Lumia smartphonů. Tato značka ale do budoucna končí, protože Microsoft se rozhodl předčasně značku Nokie přestat používat – následovníci původních Nokií už ponesou jméno Microsoft Lumia.

O této záležitosti se na internetu spekulovalo už dříve, nicméně nyní to Microsoft oficiálně potvrdil pro The Verge s tím, že Nokia ve Francii bude jednou z prvních poboček společnosti, která přejde na nový branding, a to prvořadě na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích. Microsoft tímto ale zcela jistě nechce původní Nokii ukazovat záda – jeho licence na jméno bývalého mobilního lídra byla stejně jen dočasná, tudíž neměl valnějšího důvodu čekat a pro přebrandování se rozhodl už nyní.

Symbolicky vzato tedy jde prakticky o poslední hřebík do rakve někdejší společnosti, která z velké části táhla ekonomiku ve Finsku, byla modelem úspěšné firmy v Evropě a pro nás hlavně – společnosti, která na trh uvedla spoustu legendárních zařízení, která navždy zůstanou v našich srdcích.

Pokud ale stále máte k Nokii vztah a doufáte v její návrat na mobilní trh, tak neházejte flintu do žita. Z čistě licenčního pohledu Nokia má možnost vrátit se k výrobě chytrých telefonů počínaje rokem 2016 – byť samozřejmě prodala Microsoftu veškeré zázemí, tudíž by vzestup hypotetické „neo-Nokie” mohl jít dost ztuha, přes to jde o největší naději skalních fanoušků společnosti.

Zdroj: WINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.