nokia_android

Nokia to nevzdává: Internetem koluje model C1 s Androidem

Tento rok byl mimo jiné i rokem, kdy jsme se definitivně rozloučili s mobilními telefony značky Nokia. Nebo tak se to alespoň ze začátku jevilo – finská legenda se totiž údajně nevzdává a navzdory zákazu výroby telefonů až do roku 2016 prý chystá svůj návrat ve spolupráci s čínskými továrnami.

I kvůli zákazu vyplývajícího ze smlouvy mezi Nokií a Microsoftem (který mobilní divizi odkoupil) nás před nějakou dobou překvapilo představení tabletu Nokia N1, který se chlubil nejnovějším Androidem. Tablet nicméně Nokia přímo nevyrábí, pouze se podepisuje pod jeho vyvinutím – výrobní proces potom probíhá v čínském Foxconnu, který využívá mnoho dalších značek. A ať už tablet bude jakýkoliv, jde o poměrně jasný ukazatel toho, že Nokia zkrátka odmítá opustit trh, kterému kdysi dominovala.

Po internetu nyní navíc začaly kolovat rendery nového telefonu Nokie, který nese označení C1. O těchto renderech se nyní mluví jakožto o pouze fanouškovských výtvorech, nicméně čistě pro zábavu – Nokia s Androidem 5.0 Lollipop, 5 palcovým displejem, procesorem od Intelu a 2 GB RAM? Proč ne. Rendery Nokie C1 navíc dost připomínají i design tabletu N1, což by se mohlo svým způsobem považovat za věrohodné – Nokia s Lumiemi prokázala, že u svých zařízení chce dodržovat jednotnou designovou filozofii.

nokia-c1 nokia900

Nakonec ale nejde o nic oficiálního, jen o jednu z možných variant do budoucna, o které fanoušci rádi spekulují. Údajnou „cé-jedničku” ještě doplnily rendery údajné Nokie 900, ale u těch se potvrdilo, že se jedná o starší koncepční obrázky zařízení s mrtvou platformou MeeGo, která měla před nástupem Windows Phone nahradit Symbian – tak se nakonec stalo pouze u jednoho modelu, Nokie N9, jež se stala designovou předlohou pro známější Lumii 800 a vůbec všechny nadcházející modely.

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.