nok

Nokia získala patent na ovládání chytrých brýlí

Nokia očividně po dřívějších zkušenostech už nehodlá nic nenechat náhodě a snaží se držet s trendy. Jedním z takových trendů jsou wearables, k nimž patří i chytré brýle. A právě v této oblasti známá společnost z Finska získala nový patent.

Nokia již dříve vyjádřila svůj postoj k trhu s wearables, který je velice pozitivní a firma je nakloněna vývoji vlastních produktů v této oblasti. Koneckonců různými koncepty z této oblasti nás Nokia krmila už před mnoha lety, např. se svým ohebným telefonem, který šel natvarovat tak, aby držel na ruce jako hodinky. Nový patent Nokie se ale drží více při zemi a odpovídá tomu, co bychom v relativně blízkém budoucnu mohli skutečně používat.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.


– zmíněný starší koncept Nokie, jen pro zajímavost

Samotná Nokia tvrdí, že existující systémy ovládání sice fungují, ale jsou často obtížné a neintuitivní, případně i nespolehlivé. Proto přichází s vlastní technologií ovládání displeje umístěného na nějakém náhlavním zařízení, nebo jak tomu říká Nokia – NED (Near to Eye Display). Technologie Nokie spočívá ve sledování zraku a pohybu rukou. První jmenovaná složka této technologie využívá infračervenou kameru mířící na vaše oči a ta druhá relativně běžnou kameru namířenou před vás. Uživatelské vstupy tedy budou prováděny buď gesty rukami, případně mrkáním.

Zdroj: WINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.