flappy

Nová hra od autora Flappy Bird přijde ještě tento měsíc

V rozhovoru s autorem Flappy Bird, Dongem Nguyenem, se mimo jiné čtenáři mohli dozvědět, že autor slavné nervy drásající hříčky skutečně pracuje i na dalším titulu. A právě nová hra z jeho dílny by měla dorazit do obchodů s aplikacemi ještě než skončí březen. Ponese název Checkonaut.

Autor mimo jiné potvrdil, že prostě nedokázal zvládnout pozornost světa a především tlak, který na něj úspěch nové hry začal vyvíjet. Tím se popřely případné spekulace o možných soudních problémech s Nintendem, údajně kvůli stylizaci hry a především trubkám, které by jako z oka vypadly těm z Maria, který je duševním vlastnictvím oné společnosti z Japonska.

Nguyen nicméně přiznal, že díky úspěchu hry mohl odejít ze zaměstnání a že zvažuje pořízení Mini Coopera a vlastního bytu. Pro nás je ovšem více než jeho blahobyt zajímavý fakt, že své novopečené fanoušky nechce zklamat a přinese novou hru. Autor mimo jiné potvrdil, že zvažuje i případný druhý díl svého populárního výtvoru, nicméně momentálně to není jeho hlavní cíl. Svěřil se však se svými nápady na hry, mezi nimiž je i hra ve které budete vertikálně létat a bude se jmenovat Kitty Jetpack (Koťátko s jetpackem?). Dále prozradil, že má rozpracovaný i koncept na kovbojskou střílečku a „akční šachy” (šachy z Harryho Pottera?).

A právě tyto akční šachy se ukáží ještě tento měsíc pod názvem Checkonaut. I přes tlak, který na něj Flappy Bird vyvinul, se chce držet stejné šablony, tedy: jednoduchá grafika, retro hratelnost a šílená obtížnost. Co můžeme čekat, je jen otázkou. Jisté ale je, že i kdyby Checkonaut nedosahoval stejné popularity jako Flappy Bird, tak jej stáhne a vyzkouší obrovské množství lidí už jen kvůli tomu jménu, které si autor s první hrou udělal.

Nguyen se dále vyjádřil o klonech Flappy Bird, které mu v zásadě nevadí, ale jak sám řekl: „Lidé mohou kopírovat Flappy Bird jak chtějí díky té jednoduchosti, ale už nikdy nevytvoří další Flappy Bird.” S tím lze jedině souhlasit, protože na obchodech s aplikacemi dostupné klony vydělávají a parazitují na úspěchu původní hry, ale ať se jmenují jakkoliv, tak pořád se jim bude říkat „Flappy Bird klony.”

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.