androidcz

Nová kategorie Google Play: Vyrobeno v České republice

Google na svém hlavním distribučním kanálu pro aplikace a hry otevřel novou kategorii, která nese příznačný název „Vyrobeno v České republice” – a jak asi správně tušíte, jde o seznam aplikací a her s původem v České republice.

Pamatujete ty doby, kdy si lidé stěžovali, že Obchod Play, resp. tenkrát ještě Android Market měl hodně pochybnou podporu naší národnosti. Nejdříve byly určité potíže s instalováním aplikací, potom přišly potíže s placenými aplikacemi a nakonec tu ještě zbyl problém s tím, že naši vývojáři dlouho nemohli oficiálně publikovat. Ty doby jsou ale pryč a minimálně naše pobočka Googlu se opravdu snaží zavděčit se tuzemským uživatelům jak jen to jde, což potvrzuje i právě ona nová kategorie na Google Play.

Celá kategorie je nadepsaná ještě heslem „České aplikace, které stojí za to”, což by se na jednu stranu možná mohlo některých vývojářů dotknout, ale nevěšte hlavu, jsme si jistí, že tato kategorie se postupně bude rozšiřovat a její současný (relativně malý) seznam značně naroste třeba právě i o vaše výtvory pro platformu Android.

Odkaz na kategorii se nachází buď přímo na domovské stránce Google Play, anebo ji najdete přímo pod následujícím odkazem.

odkaz_androidINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.