Sin-título-14213

Novinka: Aktuální dění na trhu mobilních telefonů

Vánoce letos nebudou ve znamení pohody, tedy alespoň ne pro vývojáře mobilních operačních systémů. O své místo ve vašem nákupním košíku se poperou přístroje, které budou reprezentovat svou firmu a mobilní operační systém, na kterém fungují.

Vše měl odstartovat 4. října Apple iPhone 5, ten však nedorazil a místo něj se bude snažit ovládnout trh pouze vylepšená verze současné generace iPhone – iPhone 4S. Hlavní rival, Samsung už má však svou „zbraň“ dávno venku, model Galaxy II si v konkurenčním boji vede více než dobře. A aby toho nebylo málo, Nokia uvede 26. října nový telefon se systémem od Microsoftu a 15. listopadu pak Amazon zveřejní svůj tablet, který bude jeden z nejlevnějších na světě. Samozřejmě můžeme čekat překvapení i od méně známých značek.

Nejvíce telefonů se prodává se systémem Android, avšak celkově podle statistik výnosů vede Apple. Podle IHS lidé utratili za aplikace do mobilních telefonů okolo dvou miliard dolarů, z toho 83 procent právě majitelé telefonu iPhone. Jack Kent, analtytik firmy IHS si myslí, že telefony od Googlu, které jsou dnes velice populární, by do roku 2014 měli ustálit trh do roviny.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.