amazon107

Novinka: Amazon vypustí 7″ a 10″ tablety ve druhé polovině 2012

Když přinesl Amazon svůj tablet jménem Kindle Fire, zamával pěkně s žebříčkem nejoblíbenějších tabletů s Androidem. Během čtvrtého kvartálu 2011 (tzn. před Vánocemi) se jich prodalo kolem šesti milionů a Kindle Fire se zařadil hned na druhou pozici za jasným leaderem od Applu. Díky tomuto úspěchu se chystá Amazon s příchodem dalších tabletů, tentokrát o velikostech displeje 7″ a 10″. Vše je sice nyní na úrovni dohadů, tento scénář je však více než možný.

Kindle Fire se stal velice oblíbeným zejména díky své ceně a obrovské zásobě obsahu, kterou získal díky propojení s jedním z největších prodejců mediálního obsahu, Amazon.com. Jeho počáteční cena $200 udělala pěknou čáru přes rozpočet všem dosavadním androidím výrobcům tabletů. Přestože byla cena uměle stlačena – Amazon na každém prodaném kusu ztrácel $50 – byl prodej Kindle Fire opravdu úspěšný. Peníze se totiž Amazonu vracejí ve velkém právě pomocí obsahu, který prodává uživatelům tabletů.

To, s jakou strategií se případně setkáme u větších modelů, se uvidí až časem. Jedno je však jasné – Amazon si bude chtít „urvat“ další pěkný kousek koláče prodejnosti a vzhledem k jeho síle je to možné. Dokážou nové modely vytlačit současnou jasnou jedničku – Apple iPad – z trůnu? Tak optimističtí asi nebudou ani v Amazonu, každopádně se uvidí.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek