Sin-título-14

Novinka: Android a procesory Intel Atom

Vývojářská konference firmy Intel v San Franciscu přinesla velké překvapení. Šéf společnosti Paul Otellini představil smartphone s procesorem Medfield (předělaný procesor Atom), běžící na operačním systému Android.

To je pro velmi dobrá zpráva pro Intel i pro Google, který vlastní OS Android. Podle slov Andyho Rubina z Googlu to bude pro smartphony velký krok dopředu a otevře nové možnosti využití těchto telefonů. Na druhou stranu je to velmi špatná zpráva pro firmu ARM, jejíž procesory byli doposud ve většině těchto zařízení.

Google tedy optimalizuje svůj OS na podporu procesorů od Intelu. Bohužel nebylo při představení řečeno na jaké verzi Androidu předváděcí smartphone běžel. Je ovšem  téměř jisté, že chystaná verze Androidu – Ice Cream Sandwich – (celá zpráva zde) bude pro tyto procesory již optimalizovaná.

Intel vždy kraloval procesory pro PC, na poli smartphonů však slavil jen malé či vůbec žádné úspěchy. Tomuto trhu totiž dominovala výhradně společnost ARM, která v podstatě není známá výrobou procesorů samotných, ale jejich návrhem a poté prodáváním těchto návrhů známým firmám, jako jsou Apple, Samsung, NVIDIA a Texas Instruments.INZERTNÍ SDĚLENÍ