1_iOS-5-640x250

Novinka: Apple iPhone 5

V předchozím článku jste mohli být informování o tom, jak zaměstnanec Applu stratil prototyp pětky, zde se dozvíme, co můžeme od novinky čekat.

iOS úvodem

Nejprve začneme iOSem, což je systém, na kterém iPhone šlape. IOS 5 by měl být zdarma ke stažení na konferenci Applu v září tohoto roku. Můžeme čekat něco přes 200 nových funkcí a vylepšení. Za zmínku stojí převážně iMessage, která bude umožňovat posílat soubory z iPhonu na iPhone, ale pozor, také na další zařízení iOS, třeba iPad. Další vychytávkou bude Notification Center, pro správu oznámení.

 Další výraznou novinkou bude funkce iCloud, která bude také nejvýraznějším vylepšením nového systému. Pokud se ptáte, co tato funkce umí, budete mile překvapeni. iCloud umožňuje zanechávat a spravovat svá data (kontakty, aplikace atd.) přímo na webu. Poté budete mít přístup ke svému účtu z jakéhokoli přístroje firmy Apple, který tuto funkci podporuje.

iPhone 5

  • procesor A5

  • 8 Mpix fotoaparát

A teď několik spekulací

Podle zahraničních medií, bude mít pětka větší displej a to jak do šířky tak do délky, s tím má také přijít vetší rozlišení, spekulace vznikla na základě fotky krytu, která unikla od čínského výrobce součástek pro iPhone. Dokonce by prý měla mít novinka výsuvnou klávesnici QWERTY.

.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.