02070_appleinbigapple_1920x1200-2-640x250

Novinka: Apple rozjíždí soudní bitvy ve velkém

Apple vede soudní patentový boj nejen se Samsungem, se kterým se bitva táhne již nějaký čas, ale nově také s HTC a s největší pravděpodobností budou vtaženy do sporu i společnosti jako Google, S3 Graphick a dokonce i ATI.

Apple se Samsungem vede spory všude, kde se podíváte, ať jde o patenty, marketing nebo design, avšak Apple s HTC rozjíždí nový, čistě patentový spor a pokud by HTC prohrálo, mělo by to katastrofální dopad pro firmu samotnou, neboť by muselo přestat prodávat veškeré své přístroje na americkém trhu. Nicméně toto, je to velice nepravděpodobné.

Vše začalo v roce 2010, kdy Apple podal stížnost k International Trade Commission (ITC) s tím, že HTC porušuje 10 jejich patentů a později podal dodatečnou žalobu i u soudu v Delaware. Do sporu vložila S3 Graphics, ta podala stížnost na Apple kvůli čtyřem patentům, což mělo za následek stažení žaloby u Delaware. Nnetrvalo však dlouho a Apple podal novou žalobu, kde změnil dva patenty a dva ponechal. HTC ihned odpovědělo u téhož soudu protižalobu s tím, že Apple porušuje trojici jejich patentů. V lednu 2011 se již Apple dožadoval zneplatnění patentů S3 Graphics.

S3 Graphics se pochopitelně bránila u soudu v Kalifornii, který rozhodl, že Apple opravdu porušuje dva ze čtyř patentů. Chvíli po této události oznámila HTC, že kupuje společnost S3 Graphics. Apple reagoval tak, že k žalobě přidal několik dalších patentů. V červenci přišel tolik očekávaný verdikt od ITC, který jasně konstatoval, že HTC skutečně porušuje dva patenty.

A teď nejzajímavější část „našeho“ sporu. Začátkem září věnoval Google devět patentů společnosti HTC, z nichž pět patentů má společnost posílit u ITC a čtyři pak u soudu v Delaware.

Takže se nám patentová bitva zajímavě vybravuje, další dění pro Vás budeme sledovat.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.