playkey

Novinka: BlackBerry pro svůj tablet PlayBook připravilo pouzdro s klávesnicí

Tablety s různými operačními systémy se stávají stále populárnější. Jednou z jejich největších nevýhod v očích mnoha uživatelů je však méně pohodlné zadávání dat. Dotykový displej stačí pro zadání webové adresy nebo napsání krátké poznámky, pokud však chce uživatel napsat více, nejedná se již o příliš pohodlnou činnost. Přitom displej i software většiny tabletů překážku nepředstavuje.

Toto si uvědomuje i řada výrobců včetně společnosti BlackBerry. Ta pro svůj tablet PlayBook totiž připravila speciální pouzdro s klávesnisí a touchpadem pro pohodlnější psaní i navigavi v aplikacích. Klávesnice se k přístroji připojuje bezdrátově prostřednictvím technologie Bluetooth a na jedno nabití by měla vydržet až měsíc.

Díky kompaktnímu provedení se ani příliš nezmění rozměry samotného zařízení, takže přenášení bude určitě zcela bezproblémové. Tablet není nutné při používání z pouzdra vyjímat, může posloužit i jako stojánek. Klávesnice bude k objednání do konce března za cenu zhruba 2000 Kč bez DPH.INZERTNÍ SDĚLENÍ