iph5

Novinka: Čína již prodává iPhone 5, Apple zaostává


Apple ještě iPhone 5 nevydal, nicméně to čínským výrobcům zřejmě nevadí. Ti již prodávají pátý model. Ke všemu došlo, když čínští plagiátoři chtěli mít předstih před konkurencí a tak začali na svém vývoji iPhonu 5, který byl postaven podle oficiálních zpráv od Applu a dle spekulací. Nakonec došlo k tomu, že Apple představil iPhone 4S, čímž plagiátorům nevědomky udělal čáru přes rozpočet.

Server The Huffington uvedl, že Čína začala kopii vyrábět dříve proto, že se obávala, že neuspokojí vysokou poptávku. „Tím, že začali novinku vyrábět dříve, než ji odhalil Apple, si chtěli zajistit dostatečné skladové zásoby pro enormní množství zájemců.“ uvedl Jason Gilbert.

Nicméně Apple minulý týden místo očekávaného iPhonu 5 představil iPhone 4S, čímž zklamal zákazníky, akcionáře a možná i všechny ostatní, kteří Applu fandí. Číňané jsou tedy v současnosti jediní, kdo vyrábí iPhone 5.

Kopie je téměř identická nabízené čtvrté generaci. Jedinou velkou změnou je přítomnost stylusu. A jak že to tedy je s novinkou od Applu? iPhone si zachoval stejné rozměry a víceméně i desing, avšak uvnitř se projevily velké změny. Například dvakrát rychlejší procesor typu A5 mluví za vše. Fotoaparát zvýšil rozlišení z 5 na 8 Mpix a dokáže natáčet videa ve FullHD. Šlape na něm OS nové generace, iOS 5, jenž přináší více než 200 vylepšení, z nichž nejznámější je Notification Center a iMessage.

Novinka bude u nás k dostání 28. října.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.