google-motorola-640x250

Novinka: Google, Android a nadržování Motorole

Před nějakou dobou jste se mohli dočíst o tom, že Google koupil Motorola Mobile a s tím i rozsáhlé portfolio, které činí téměř 17 000 patentů. Neuběhlo ani půl roku a obavy se vyplňují, Google chce nyní podle uniklého dokumentu nadržovat „své“ Motorole.

U soudního sporu s Oracle se objevil slide, který ukazuje a vysvětluje, jak může Google na Androidu vydělat a mít jej po kontrolou. To i za předpokladu, že bude nabízen dále pod Open-Source licencí. Informoval o tom právník Florian Müller.

První bod pojednává o strategii Googlu, kdy je zdrojový kód veřejný až ve chvíli, je-li hotový samotný vývoj. Tuto strategii Google použil u Honeycomb, chcete-li Androidu 3.0 „Honeycomb“, který je určen pro tablety. S klidným svědomím můžeme říci, že tuto strategii lze v budoucnu očekávat.

A konečně se dostáváme k bodu druhému, ten je mnohem zajímavější. „Dostanou nesmluvní náskok k uvedení na trh výměnou za to, že se podrobí našim standardům.“ – tak tato věta v prezentaci přesně stojí. Plyne z ní, že je Google schopen některým výrobcům dodat software s předstihem za předpokladu, že splní na oplátku určité podmínky dané Googlem.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.