musictake

Novinka: Google spouští svůj Google Music Store, pro ČR zatím ne

Na včerejší konferenci Googlu (kterou jste měli možnost sledovat přímo na našem serveru) se mluvilo o jedné věci – Google Music Store. Obchod ve stylu iTunes Google sliboval už pěknou řádku měsíců a všichni jsme od spuštění bety Google Music čekali, jak vše dopadne.

Pánové a dámy od Googlu nám servírovali jednu informaci za druhou, každopádně my jsme si pro vás vybrali ty nejdůležitější z nich. První se týká samotného obchodu. Vše bude probíhat v Marketu, který je až na zvolené barvy naprosto totožný se současným Android Marketem. Zde budou k dispozici všechny skladby za jednotnou cenu $0.99. Google tedy vsadil na stejnou cenovou politiku jako Apple, kterému se iTunes od svého vzniku velice vyplácí.

Druhou informací, důležitou zejména pro všechny umělce, je možnost založení Google Music účtu, ze kterého budete následně své skladby prodávat. Založení takového účtu bude stát $25, což jsou první a poslední peníze, které Googlu za provoz vaší „Artist Page“ dáte. Více o těchto stránkách hudebníků naleznete na oficiálním webu.

Třetí – a pro našince asi nejdůležitější informace – je ta, že Google Music Store (stejně jako Google Music) nebude dostupný pro Českou republiku. Kdy se k nám dostane, není vůbec jasné. Je však velice zvláštní, že pokud se za pomoci USA proxy na Google Music Store dostanete, uvidíte všechny popisky plně lokalizované pro ČR. To však ani zdaleka neznamená, že se u nás musí objevit nějak brzy.

O tom, jak se na Google Music dostat i z naší republiky, se podíváme v některém z následujících článků. Sám jsem nyní vyzkoušel, že vše funguje bez problémů i na českou kreditní kartu a písničky můžete kupovat i z ČR.

Níže můžete porovnat to, jak vypadá Android Market pro český a jak pro americký trh:

Více informací o Google Music Store naleznete na oficiálních stránkách.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek