HTC-logo

Novinka: HTC hlásí ztráty již v prvním čtvrtletí

Tchaj-wanský rodák se třemi písmeny ve znaku, známý svým originálním designem a celou filosofií výroby smartphonů, hlásí výrazné ztráty. V prvním čtvrtletí roku 2012 oznámil meziroční pokles o 70%. V číslech to znamená, že tento gigant vydělal „pouhé“ 4,46 miliardy dolarů, oproti 14,8 miliardy dolarů ve stejném období roku 2011.

V loňském roce si HTC také nevedlo zrovna nejlépe, na většinu výrobců, kteří si buďto drželi stálé finanční výsledky, nebo si polepšili, ztrácelo. Tamní vedení argumentovalo tuto skutečnost tím, že neměli vhodnou a dostatečně konkurenceschopnou modelovou základnu, a tak o produkty s logem tohoto výrobce nebyl takový zájem.

Na Tchaj-wanu však nevěší hlavu. Ambiciózně vyráží do nového čtvrtletí s povedenou řadou tří telefonů, jsou jimi HTC One X, S a V. Očekáváme tedy zlepšení, o tom jak patrné bude, se v tuto chvíli můžeme jen domnívat.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Jsem velkým IT fanouškem. Zajímají mě všechny věci, které se dějí v mobilním světě od technologií až po byznys. Rád zkouším nové věci, ale zatím jsem se vždy vrátil k Androidu.